|Články

SLOVENSKO:

Slovenský Semmering 1.1

Jedna z najkrajších tratí na Slovensku. Keďže už mám precestovaný aj originálny Semmering v Rakúsku, viem si tieto trate porovnať. Čo majú spoločné, v čom sú rozdielne a podobne. Už len samotná titulná fotka sa mi podarila podobná, ako z rakúskeho Semmeringu. V tomto prípade to nie je síce z okna vlaku, ale z miesta, ktoré je neďaleko trate a prakticky sa v tomto území kľukatí trať až do najvyššieho bodu v Kremnických Baniach cca 771 m.n.m.

Read more »

Nový začiatok 2.0

Vitajte na mojej staro-novej stránke. Vytvorená bola už dávnejšie, avšak z dôvodu mimoriadnej situácie som sa k nej nevedel dostať. Každopádne všetko zlé je na niečo dobré a tak bude obsah o niečo bohatší. Budem sa to snažiť spájať s mojou prácou, aby bol vlk sýty, aj ovca celá.

Read more »

ČESKO:

Česko beriem, ako nášho brata. V Prahe som pracovne strávil dovedna pol roka. Odtiaľ taktiež viedli moje kroky na ďalšie fotocesty.

ZAHRANIČIE:

June 2022
October 2021

Ukrajinský Semmering

Vedeli ste, že aj Ukrajina má svoj Semmering? Takto je pomenovaná železnica cez Užocký priesmyk. Tentokrát som mal viackrát tú česť cestovať cez Semmering autom. Cesta totižto viackrát križuje túto trať. Jedného dňa sa vyberiem aj vlakom naprieč touto krásnou traťou, prechádzajúcou mimoriadne náročným terénom. Mal som dokonca kúpený aj lístok na vlak touto traťou, no v stanici Čop ma elektropojezd nepočkal, tak som sa do svojho cieľa musel dostať alternatívnou trasou. 

Read more »

Split vlakom 2021 | 1.časť - vlakom ZSSK k moru

Začnem trochu netradične, a to od slovenského mora.  Cestou do Medžugoria sa v podstate spustilo moje aktívne cestovanie nie len po Slovensku, ale aj po Európe. Medžugorie sa nachádza v Bosne a Hercegovine. Cestovali sme sem autobusom. Cestou tam aj cestou späť sme sa zastavili na Makarskej riviere. Takto si viem porovnať cestu autobusom a vlakom. 

Read more »

Ak sa vám obsah páči, budem vďačný za akúkoľvek podporu.